Wina niemieckie

26Sier08

Wina niemieckie nie są tak doceniane jakfrancuskie, czy włoskie. Branża winiarska z Niemiec już od kilkunastu lat nie może wyjść z kryzysu. Dołek ten spowodowany jest głównie przez fakt niedoceniania niemieckiego trunku. Wielu z nas wino niemieckie kojarzy ze słodką lemoniadą, z napojem, który ma niewiele wspólnego z winem. A to nie prawda. Większość niemieckich winnic związanych jest z Renem.

Z kolei w tym temacie można wskazać na szlachetny Riesling (najszlachetniejszy biały szczep winnic), czyli jedno z najbardziej cenionych winogron na świecie. Ponadto są one dość wdzięczne w uprawie, oddają bowiem w ilości znaczącej to, co biorą z ziem uprawnych. Mogą być uprawiane na różnych rodzajach ziemi, w różnych warunkach klimatycznych. Każdy z tych typów da inny rodzaj wina, o innych właściwościach i smaku. Niemcy są zdania, że do każdej potrawy są w stanie dopasować Rieslinga.

Wśród win niemieckich najlepiej wybierać wina białe, które możemy kupić po bardzo okazyjnych cenach.No Responses Yet to “Wina niemieckie”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: