Gdzie kupować wina?

23List12

Obecnie wina można kupić wszędzie. Nieliczne sklepy specjalistyczne oferujące dobre wina zostają zastąpione supermarketami, małymi sklepikami, które w swojej ofercie mają coraz bogatszy asortyment tego trunku. Tam znajdujemy najczęściej wina o różnej jakości, smaku i miejscach pochodzenia, które stojące obok siebie, najczęściej są pogrupowane według kryterium cenowego. O czym należy pamiętać, jeśli zależy nam na zakupie wina z wyższej półki? Czy zwracać uwagę tylko na cenę?kieliszek

Wina wysokiej jakości

Mimo ogromnego wyboru w supermarketach, po dobre wino najlepiej wybrać się do specjalistycznego sklepu z winami. W takim sklepie ekspedient może udzielić naprawdę fachowych porad – takiej usługi nie otrzymamy kupując wino w sklepie samoobsługowym. Szczególnie, gdy się na tym nie znamy, to nie wiemy czym się kierować przy wyborze. Istnieje wiele rodzajów win, i dobranie swojego ulubionego na początku odbywa się na zasadzie testowania i zajmuje wiele czasu – szczególnie, że gatunków jest naprawdę mnóstwo.

Warto zwracać uwagę również na cenę, ponieważ często nie współgra ona ani z jakością, ani z wiekiem wina. Oczywiście na pierwszy rzut oka w sklepie ciężko to rozpoznać, szczególnie dla laika w tym temacie. Tutaj kolejny argument, który przemawia za zakupami wina w sklepie z winami i zaopatrzeniem się w przewodniki po rodzajach win.

Dużą podpowiedzią co do wyboru sklepu mogą być warunki przechowywania wina: temperatura, która powinna sięgać 12 stopni, odpowiednia wilgotność w granicach 60-70% czy też starsze roczniki win ułożone na półkach w pozycji leżącej. Tylko roczniki młode można przechowywać w pozycji stojącej, dlatego jeśli ktoś będzie zachwalał drogie i stare wino, które pokryte kurzem stoi na wystawie – nie warto go kupować.No Responses Yet to “Gdzie kupować wina?”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: