Dobre… niemieckie wina

30Czer14

Dobre winaPolacy kradną, Rosjanie piją… a Niemcy produkują złe wino? Nie, to tylko jeden z kolejnych stereotypów, który przylgnął do niemieckich win, które mimo swojej wysokiej ceny, są godne uwagi każdego konesera.

Drogie niemieckie wina

To fakt – wina produkowane za naszą zachodnią granicą są drogie. Na cenę składają się na pewno trudniejszy klimat przekładający się na konieczność większej dbałości o uprawy, czy też wysokie wynagrodzenia. Jednak winiarze niemieccy zamiast obniżać cenę, wolą zachować wysoką jakość sprzedawanego wina.
Warto wspomnieć, że najbardziej znanym regionem winiarskich w Niemczech jest Rheingau, skąd pochodzą cenione rieslingi. Ten rodzaj wina doskonale… pasuje do dań polskich! Z łatwością można go podawać do schabowego, deserów z jabłek i wielu innych dań będących charakterystycznymi dla naszej kuchni.

Według statystyk, w 2007 roku wina niemieckie zajmowały 7 miejsce w klasyfikacji światowej. Jeżeli chodzi o miejsce na świecie pod względem wielkości upraw, to Niemcy zajmują 15 lokatę na świecie.No Responses Yet to “Dobre… niemieckie wina”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


<span>%d</span> blogerów lubi to: