Dobre… niemieckie wina

30Czer14

Dobre winaPolacy kradną, Rosjanie piją… a Niemcy produkują złe wino? Nie, to tylko jeden z kolejnych stereotypów, który przylgnął do niemieckich win, które mimo swojej wysokiej ceny, są godne uwagi każdego konesera.

Drogie niemieckie wina

To fakt – wina produkowane za naszą zachodnią granicą są drogie. Na cenę składają się na pewno trudniejszy klimat przekładający się na konieczność większej dbałości o uprawy, czy też wysokie wynagrodzenia. Jednak winiarze niemieccy zamiast obniżać cenę, wolą zachować wysoką jakość sprzedawanego wina.
Warto wspomnieć, że najbardziej znanym regionem winiarskich w Niemczech jest Rheingau, skąd pochodzą cenione rieslingi. Ten rodzaj wina doskonale… pasuje do dań polskich! Z łatwością można go podawać do schabowego, deserów z jabłek i wielu innych dań będących charakterystycznymi dla naszej kuchni.

Według statystyk, w 2007 roku wina niemieckie zajmowały 7 miejsce w klasyfikacji światowej. Jeżeli chodzi o miejsce na świecie pod względem wielkości upraw, to Niemcy zajmują 15 lokatę na świecie.

Reklamy


No Responses Yet to “Dobre… niemieckie wina”

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: